• Holzminden 2013 - 2015

• Projekt Leonardo da Vinci "TEÓRIA OVERENÁ V PRAXI"

Projekt "Teória overená v praxi" bol schválený, podpísaný s Národnou agentúrou SAAIC a financovaný z prostriedkou Európskej únie. Projektu sa zúčastnili študenti našej školy z odborov mechatronika, elektrotechnika a strojárstvo so zameraním na grafické systémy. Pobyt jednotlivých skupín sa uskutočnil v štyroch stážach a to na jeseň 2014 vycestovalo 10 študentov, na jar 2014 vycestovalo 12 študentov, na jeseň 2014 vycestovalo 10 študentov a na jar 2015 vycestivalo 12 študentov.

Viac tu: http://edu-leonardo1.webnode.sk/

Štvrtá stáž Holzminden

7.4.2015 o13.00 vycestovali naši žiaci na záverečnú praktickú stáž v meste Holzminden do firmy STIEBEL ELTRON v Nemecku. Rozbehli sa veľmi dobre a tu sú ich postrehy a prvé zážitky.

Samuel LAUF III. EM

Všetci sme sa stretli v Poprade pri našej škole. Nastúpili sme do autobusu, ktorý nás odviezol na letisko do Krakowa, odkiaľ sme pokračovali lietadlom do nemeckého mesta Dortmund. Na letisku nás čakali autá, ktoré nás dopravili tam, kam sme potrebovali, teda do mesta Holzminden, kde sme  ubytovaní. Ráno sme išli na raňajky a hneď po raňajkách sme odišli do firmy Stiebel Eltron, v ktorej praxujeme. Absolvovali sme školenie o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci a každý sa krátko predstavil vedúcim firmy – samozrejme v nemčine. Následne sme boli rozdelení na svoje pracoviská a bola nám zadaná konkrétna úloha, na ktorej sme mohli začať pracovať.

V sobotu sme navštívili najväčšie počítačové múzeum v Európe, ktoré sa nachádza v meste  Paderborn, kde sme celý deň mali čo pozerať .

Každý je tu spokojný, ubytovanie je super, pani učiteľky Štoselová a Šulíková nás počúvajú  a ľudia sú tu veľmi milí.

Tretia stáž Holzminden

Sme šťastní, že sme tam mohli byť smiley.

Druhá stáž Holzminden a Eschwege

Prvá stáž Holzminden a Eschwege

To sú výrobky našich žiakov v Stiebel Eltron - svietnik pod čajovú sviečku.

Naši študenti pri práci.

Športové popoludnie so zamestnancami Stiebel Eltron.

Prvé stretnutia so zamestnancami a zadelenie na pracoviská.

Dorazili sme do Holzmindenu, kde nás netrpezlivo očakávali, a pozývame vás, zvedavcov, nahliadnuť do diania nášho snaženia sa :D

Takto prebiehali vstupné pohovory a pracovné zaradenie. Študenti boli rozdelení do dvoch skupín, a môžete si byť istí, že to zvládli nad očakávania :)

Viac tu: http://edu-leonardo1.webnode.sk/