• U Zdenka, JA Firma

Spoločnosť AT&T otvorená i pre našich študentov

JA Firma v spolupráci so spoločnosťou AT&T GlobalNetworkServices Slovakia pripravila pre študentov workshop prezentačných zručností, ktorý sa   uskutočnil 23.2.2017 (štvrtok).

Vďaka našim rýchlym prstom pri prihlasovaní sme mali možnosť vstúpiť na pôdu pobočky firmy AT&T GlobalNetworkServices Slovakia v Košiciach, kde na nás už čakali pracovníci spomínanej firmy. Záujem o workshop bol obrovský.Niet divu, dobrá prezentácia je polovicou úspechu. No miest pre študentov bolo len 30. O to viac si vážime, že dve miesta patrili nám.

Noví ľudia, nové tváre, pomiešané tímy, aktivity na zahriatie, či Skype do Indie – to všetko čakalo na nás. Stres sme nechali pred dverami a smelo sa pustili do získavania nových  poznatkov.

Predať vzduch, kyslú kapustu, či človeka za pár minút? Porovnať prejav BarackaObamu a SteveJobsa, či sa pútavo vyjadriť k téme nezamestnanosť, korupcia, životné prostredie alebo upútať publikum vtipnou príhodou? Pre nich hračka, pre nás občas trápenie, s ktorým sme sa museli vedieť popasovať. Každý z nás mal možnosť prezentovať a každý z nás dostal aj cenné rady týkajúce sa konkrétnej prezentácie.

Pýtate sa, čo sme si odtiaľ odniesli, či nebodaj niečo vyhrali? Odpoveď je kladná. Áno, vyhrali sme nové skúsenosti nielen do školy, ale aj do života. Získali množstvo zážitkov a kontaktov. Z  materiálnych vecí treba spomenúť malý darček v podobe kalendára a v neposlednom rade cenný certifikát. Je to pre nás veľká skúsenosť, ktorú si budeme ešte dlho pamätať a sme veľmi rady, že sa nám takáto možnosť naskytla.

Viktória Hegedüšová a ViktóriaPavličková , III.PS

Mikulášske darčeky

JA Firma U Zdenka zabezpečí Mikuláša a roznesie darčeky všetkým tým, ktorých chcete 6. 12. potešiť. Všetky informácie budú poskytnuté v školskom bufete. Nezabudnite, že obdarovávať prináša často väčšiu radosť ako prijímať.

Študentská kvapka krvi

Liečiť nevieme, ale pomáhať áno!

Príď a daruj krv priamo u nás v škole  5. 12. 2016 (pondelok) v MMU na prízemí (prípravná miestnosť učebňa 119).

Možno práve Tvoja kvapka zachráni niekomu život. JA Firma U Zdenka bude pomáhať pri organizácii tejto akcie.

SPŠ má talent

Milí študenti, pripravili sme súťaž pre všetkých talentovaných žiakov s názvom "SPŠ MÁ TALENT". Záujemcovia prihláste sa  v  bufete U Zdenka, alebo na facebookovej stránke U Zdenka, Ja firma.
          Ak si skvelý tanečník, spevák, hudobník, herec, alebo si vytvoril krásne fotografie či iné umelecké diela, neváhaj a príď ukázať svoj talent. Navyše máš šancu vyhrať hodnotné ceny. Súťaž sa uskutoční v piatok 25. 11. 2016 o 9:00 v dolnej MMÚ.
          Prihlasovanie študentov potrvá do 24.11.2016 (štvrtok) do 12:00. Tešíme sa na Vás

Deň v ktorom vládli inovácie

Veľké odhodlanie a trochu šťastia zabezpečili našim študentkám z firmy U Zdenka (Viki Hegedűšovej, Miške Balentovej, Dominike Petrásovej, Kristínke Manikovej, Viki Pavličkovej a Terke Gallikovej) miestenku na Innovation Camp, súťaži inovatívnych prístupov pre stredoškolákov. Spomedzi 150 škôl sa vďaka svojim „rýchlym prstom“ ocitli medzi 60 prihlásenými. A tak mohli stráviť jeden deň v hlavnom meste  - deň naplnený  inšpiráciami, inovatívnym  myslením a nápaditými riešeniami.

V súťaži sa spolu stretli študenti slovenských i českých škôl. Pracovali v 6-členných tímoch a ich úlohou bolo vyriešiť výzvu, ktorá spočívala v inovatívnom prístupe k spločensky zodpovednému podnikaniu. Svoje návrhy mali potom odprezentovať  trojčlennej porote a konfrontovať sa s ich otázkami.  Porotu tvorili odborníci firmy Citi Foundation. Čas bol krátky, práce veľa. Nápady, ktoré jednotlivé tímy navrhli boli veľmi kreatívne, zaujímavé a podnetné. Napríklad skupina s našou žiačkou Dominikou vyriešila, zapojenie seniorov z domova dôchodcov do kultúrneho života prostredníctvom využitia talentu študentov umeleckých škôl.

Naše študentky si vďaka súťaži precvičili komunikačné a prezentačné zručnosti, vyskúšali si tímovú prácu, spoznali princípy fungovania biznis sektora a v neposlednom rade získali cenný diplom.

Innovation Camp zorganizovala n. o. JA Slovensko, pod záštitou slovenského predsedníctva v Rade EÚ a v spolupráci s firmou Citi International.

Inšpiratívny deň neskončil súťažou

Po súťaži čakal naše študentky ďalší jedinečný zážitok.  Večer strávili v bratislavskom divadle Astorka na predstavení „Na koho to slovo padne“.  Predstavenie sa hrá už vyše 10 rokov a zakaždým je vypredané do posledného miesta. Môže za to výborné herecké obsadenie (Marián Miezga, Vladimír Kobielsky, Lukáš Latinák, Róbert Jakab a Juraj Kemka), humor, ale i silná myšlienka o tom, ako moc mení charakter človeka.  Krásnou bodkou za celým dňom bolo fotenie sa s hercami.

Ustanovujúce valné zhromaždenie

Dňa 3. októbra 2016 (pondelok)  na 3. vyučovacej hodine v miestnosti MMÚ na prízemí sa bude konať  ustanovujúce valné zhromaždenie novej študentskej spoločnosti, ktorá je zaregistrovaná pod názvom

U Zdenka, JA Firma.

Do štvrtku 29. 9. 2016 je možné zakúpiť si akcie firmy, a to počas prestávok v študentskom klube. Cena 1 akcie je 0,50. Účasť akcionárov na ustanovujúcom valnom zhromaždení je povinná.