• Aktuality

• Spolupráca Strednej priemyselnej školy v Poprade a firmy Tatramat - ohrievače vody, s. r. o.

Dňa 22.2.2016 sa zástupcovia firmy Tatramat - ohrievače vody, s. r. o. a učitelia Strednej priemyselnej školy v Poprade stretli na prvom oficiálnom stretnutí, ktoré má zabezpečiť spoluprácu pri riešení aplikovania teórie v praxi. Žiaci školy budú pracovať na svojich vlastných projektoch tematicky zakomponované do rôznych činností  firmy Tatramat. Na projektoch budú pracovať žiaci všetkých študijných odborov, ktoré ponúka SPŠ pre stredoškolské štúdium s maturitou: elektrotechnika, mechatronika, staviteľstvo, propagačná grafika a grafický a priestorový dizajn.

Spolupráca sa uskutoční v nasledujúcich aktivitách:

• infodni  pre učiteľov SPŠ vo firme Tatramat - ohrievače vody, s. r. o.
          • exkurzie žiakov vo firme Tatramat - ohrievače vody, s. r. o.
          • realizácia vlastných projektov žiakmi SPŠ pod vedením učiteľov školy a pracovníkov firmy Tatramat - ohrievače vody, s. r. o.
          • súťaže žiakov SPŠ pod gesciou firmy Tatramat - ohrievače vody, s. r. o.

Uvedená spolupráca a aktivity zabezpečia pre žiakov SPŠ nové možnosti získavania informácií, vedomostí a zručností, ktoré nadväzujú na teoretické štúdium s firmou, ktorá patrí k najvýznamnejším podnikom v priemyselnej zóne Spišská Sobota – Matejovce.