• Zverejnenie maturitných zadaní a maturitných tém

• V súlade s vyhláškou  č. 224/2022 Z. z. o strednej škole tu budú zverejnené sedem dní pred termínom konania maturitnej skúšky:

• maturitné zadania ústnej formy internej časti maturitnej skúšky z predmetov
            • slovenský jazyk a literatúra
            • anglický jazyk úroveň B1
            • anglický jazyk úroveň B2
            • matematika / dobrovoľná maturitná skúška
          • maturitné témy pre teoretickú časť odbornej zložky maturitnej skúšky
          • maturitné témy pre  praktickú časť odbornej zložky maturitnej skúšky

Tieto informácie sú zverejnené  s cieľom poskytnúť žiakom posledných ročníkov informáciu o tematickom zameraní úloh v jednotlivých maturitných zadaniach.

Zverejnenie maturitných zadaní neznamená zverejnenie konkrétnych úloh, obrázkov, grafov, máp alebo literárnych ukážok, ale poskytnutie informácie o skladbe zadania t. j. len o názvoch príslušných tém a o všeobecnom obsahovom vymedzení úloh a informácie o zameraní jednotlivých úloh z hľadiska požadovaných myšlienkových operácií, kompetencií a metód vykonania maturitnej skúšky.

Maturitné témy pre teoretickú časť odbornej zložky maturitnej skúšky sa zverejňujú sedem dní pred termínom jej konania a obsahujú len názov témy a zoznam odborných vyučovacích predmetov, z ktorých má žiak využiť a aplikovať vedomosti.

Maturitné témy pre praktickú časť odbornej zložky maturitnej skúšky a termín ich zverejnenia sa viažu na formu praktickej časti odbornej zložky (praktická realizácia a predvedenie komplexnej úlohy, obhajoba vlastného projektu, realizácia a obhajoba experimentu, obhajoba úspešnej súťažnej práce, alebo predvedenie umeleckého výkonu) t. j. témy sa zverejnia, podľa zvolenej formy maturitnej skúšky najneskôr sedem dní pred konaním praktickej časti odbornej zložky maturitnej skúšky.