• Volejbal

• 2013/2014

Turnaj "O majstra okresu Poprad"

Žiaci Strednej priemyselnej školy v Poprade sa v pondelok 18.3 2013 zúčastnili na súťaži o Majstra okresu Poprad vo volejbale stredných škôl. Z pondelka sme postúpili po súbojoch s Obchodnou Akadémiou, Gymnáziom na Kukučínovej ulici, Strednou odbornou školou Svit a Tatranskou Akadémiou do finále, ktoré sa konalo v stredu.

Tam sme sa stretli s postupujúcim  družstvom aj z utorka. Vo veľmi dramatickom prvom zápase, kde sa nám proti SOŠT na Kukučínovej ulici, ktorá postúpila z utorka, zrodila remíza. V tomto zápase sa nám zranil hráč Jano Theis, ktorý si vykĺbil rameno, a týmto mu chcem zaželať skoré uzdravenie. Túto „stratu“ sa nám podarilo vykryť a hneď druhý zápas proti Tatranskej Akadémii sme vyhrali 2:0 na sety. No tretí zápas sme zase remizovali s Gymnáziom Dominika Tatarku. Nakoniec bolo do poslednej chvíle všetko nerozhodné, lebo my a Tatranská akadémia sme mali rovnaký počet bodov. Po dlhšom počítaní rozhodca dospel k rozhodnutiu, že Tatranská akadémia mala lepší podiel lôpt ako my. Na treťom mieste sa umiestnilo Gymnázium Dominika Tatarku, naši chlapci obsadili pekné druhé miesto a Tatranská akadémia vyhrala a následne postúpila na krajské kolo. Dúfam, že na budúci rok sa to podarí nám a budeme našu školu reprezentovať na krajskom kole.

Ján Kuna, II. EA

Zdroj foto: školský archív