• ROBOTICKÉ PRACOVISKO V PRAXI MECHATRONIKOV

• Projekt Leonardo da Vinci c. SK/11/LDV/11321 1218,

ROBOTICKÉ PRACOVISKO V PRAXI MECHATRONIKOV, Slovensko - Taliansko,

trvanie projektu: 04/2011 - 04/2012.

36 žiakov + 4 ucitelia = 40 úcastníkov,

Projektu „Robotické pracovisko v praxi mechatronikov" sa zúčastnili študenti Strednej priemyselnej školy v Poprade, ktorí študujú odbor mechatronika a strojárstvo so zameraním na grafické systémy. Mobility sa uskutočnili v dvoch cykloch. Školu v Caserte navštívili dve skupiny po 16 žiakov s dvoma učiteľmi na jeseň 2011 a na jar 2012. Každá skupina strávila na stáži dva týždne. Partnerom v tomto projekte je ITIS-LS „Francesco Giordani“ stredná odborná škola so sídlom v meste Caserta neďaleko mesta Neapol v Taliansku.

Hlavným cieľom projektu je získať resp. rozšíriť vedomosti a zručnosti študentov v oblastiach programovania robotov, manipulačných a pneumatických zariadení, ktorých výuka na našej strednej škole je súčasťou vyučovania v rámci odborných predmetov. Certifikovaná stáž na zariadeniach s talianskou metodikou a ich riadiacimi systémami absolventom stáží poskytne širšie možnosti uplatnenia na trhu práce vo firmách s talianskou účasťou (Whirpool, Pasell a pod.) v podtatranskom regióne. Jedným z dôležitých cieľov je aj zlepšenie komunikačných zručností a schopností získavať nové vedomosti v anglickom a talianskom jazyku. Vyučovanie v laboratóriu na I.T.I.S. - LS Francesco Giordani sa vyznačuje modernými metódami, v ktorých prevláda individuálna forma štúdia s možnosťou konzultácie problémov s lektorom. Výstupom bude udelenie cerifikátu o absolvovaní stáže na základe podmienok stanovených talianskym partnerom.

Viac tu: http://edu-spspp1.webnode.sk/