• Info / Dokumenty

ZENIT

Zenit je dobrovoľná, záujmová činnosť žiakov denného štúdia stredných škôl (stredných priemyselných škôl, gymnázií a stredných odborných učilíšť). Organizuje sa v čase vyučovacieho a mimo vyučovacieho procesu. K riešeniu odborných úloh pristupujú žiaci samostatne, alebo za pomoci učiteľov na školách.

Výsledkom iniciatívy v súťaži programovanie je vyriešenie zadanej úlohy v určenom časovom limite. K dispozícii sú počítače kompatibilné s IBM-PC, vybavené operačným systémom MS DOS 5.0 a vyšším a prekladačmi TURBO PASCAL v 7.0 a TURBO C 2.0 a vyššími. Súťaž je rozdelená do dvoch súťažných kategórií A a B.

Súťaž mikroelektronika je rozdelená do dvoch súťažných kategórií A a B a obsahuje teoretickú časť, vstupný test a praktickú časť. Výsledkom iniciatívy v teoretickej časti je vypracovanie odpovedí v určenom časovom limite a v praktickej časti - navrhnutie plošného spoja podľa zadanej schémy elektronického obvodu a jeho osadenie súčiastkami, alebo osadenie súčiastok na hotový jednotný plošný spoj, ktorý poskytne organizátor všetkým súťažiacim a oživenie elektronického obvodu.

Súťaž strojárstvo je rozdelená do troch kategórií A, B1 a B2 . Pozostáva z teoretickej a praktickej časti. Výsledkom iniciatívy v teoretickej časti sú testy zo základného učiva strojárskych predmetov, technické kreslenie, strojárska technológia, strojové súčiastky a meranie rozmerov. V praktickej časti súťažiaci vyrábajú výrobok strojárskeho charakteru podľa výkresovej dokumentácie pripravenej organizátorom.

Ing. Stanislav Kučera
          školský koordinátor