• Gallia

• *****
          Víťazi futbalového turnaja

V piatok 26. apríla 2013 sa konal futbalový turnaj, ktorý  pripravila študentská spoločnosť Gallia  pre študentov SPŠ.  Zúčastnilo sa ho 14 mužstiev zo 14 tried.  Víťazmi sa stali mužstvá z týchto tried:

II. SB
              III. SB
              III. SA

Srdečne blahoželáme

Likvidačné valné zhromaždenie študentskej spoločnosti Gallia

Predstavenstvo študentskej spoločnosti Gallia pozýva všetkých akcionárov na likvidačné valné zhromaždenie, ktoré sa uskutoční 29. 4. 2013 (pondelok) na 3. vyučovacej hodine  v miestnosti MMÚ na prízemí. Po ukončení budú vyplácané dividendy, preto si doneste svoje akcie.

Študenti našej školy na celoslovenskej súťaži

Piati členovia našej študentskej spoločnosti Gallia (Adrián Noga, Roman Meľo, Martin Leštinský, Andrej Lizák a Adrián Ploščica) sa zúčastnili v bratislavskom Holiday Inn dňa 5. februára 2013 celoslovenskej súťaže „Globálna podnikateľská výzva“. Počas jedného dňa 100 študentov v náhodne zostavených tímoch navrhovali inteligentné riešenia pre zefektívnenie dopravy s využitím mobilných aplikácií. Podujatie je súčasťou medzinárodného projektu Súťaž prebehla za účasti riaditeľa oddelenia bezpečnosti cestnej premávky z Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Milana Trošku a topmanažmentu spoločností Telefónica Slovakia, s. r. o. a Siemens, s. r.o. a organizovala ju n. o. JASR. Nápady a riešenia boli veľmi zaujímavé a odborná porota mala ťažkú úlohu. Naši žiaci sa v súťaži držali veľmi dobre. Po prvom súťažnom kole bolo do finálovej skupiny vybraných 6 tímov, pričom súčasťou dvoch z nich boli aj Adrián Ploščica a Martin Leštinský z 3. SB. Je to veľký úspech aj napriek tomu, že sa napokon nedostali do prvej trojky. Vystúpenia všetkých šiestich finálových tímov (naši žiaci boli v tíme č. 2 a č. 4) si môžete pozrieť na adrese: https://www.facebook.com/events/496912963688976/?fref=ts

Vianočná tombola

Aj v tomto školskom roku majú študenti možnosť vyhrať hodnotné ceny vo vianočnej tombole, ktorú organizuje študentská spoločnosť Gallia. Prvé tri ceny darovalo vedenie školy, ostatné poskytla Gallia. Hlavnou výhrou je tablet. Tombolové lístky je možné zakúpiť v školskej klubovni do stredy 19. 12. 2012. Cena lístka je 0,50 €. Žrebovanie sa uskutoční 20. 12. 2012 počas vianočnej akadémie.

Zástupca firmy Siemens medzi študentmi SPŠ

V stredu 12. 12. 2012 zavítal do našej školy pán Tomáš Kráľ, šéf oddelenia korporátnej komunikácie a marketingu spoločnosti Siemens v Bratislave, aj so svojou kolegyňou Katarínou Kovalčíkovou. Návšteva sa uskutočnila v rámci zapojenia študentskej spoločnosti Gallia do projektu Globálneho podnikania organizovaného n. o. JASR.. Študenti obidvoch školských firiem mali možnosť dozvedieť sa množstvo informácií z praxe o globálnom podnikaní, marketingu, komunikácii i o firme Siemens a prakticky riešiť problémovú úlohu týkajúcu sa kvality života v meste Poprad. Víťazi boli odmenení vecnými cenami firmy Siemens.

Cechovácia prvákov

Dňa 20. 11. 2012 (utorok) sa bude konať v miestnosti MMÚ slávnostná cechovácia prvákov tried 1. SB a 1. PD. Cechovaciu slávnosť organizujú študenti 3.SB pod vedením študentskej spoločnosti Gallia, a to so začiatkom o 15.00 hod.

Valné zhromaždenie š. s. Gallia

Študentská spoločnosť Gallia pozýva všetkých svojich akcionárov na ustanovujúce valné zhromaždenie, ktoré sa uskutoční dňa 3. 10. 2012 v MMÚ na prízemí, a to počas druhej vyučovacej hodiny. Akcionári spoločnosti, ktorí sa zúčastnia valného zhromaždenia, sú ospravedlnení z vyučovania v danom čase.

Predaj akcií

Nová študentská spoločnosť Gallia začína predávať svoje akcie. Predaj bude prebiehať počas prestávok v dňoch 26.9 – 28. 9. 2012 v priestoroch študentského klubu. Cena akcie je 0,80 centov.